Trecerea în neființă a d-rei Secretar șef Mihaela-Tatiana BUCȘĂ

Luni, 26 iunie 2023, la ora 12.00, Mihaela, colega noastră dragă, va fi depusă la Cimitirul Eternitatea.
Înmormântarea va avea loc marți, 27 iunie 2023, ora 14.00.

Dumnezeu să așeze sufletul tău special în Lumină și Armonie!

Nu aș fi crezut că voi trimite un asemenea mesaj despre un om atât de deosebit, de bun și dedicat. Suntem profund îndurerați de trecerea în neființă a celei care a fost d-na secretară șefă, Mihaela Bucșă! Ne pare nespus de rău! Secretariatul de la Biologie este de azi mai sărac! Sincere condoleanțe și dumnezeu să o ierte! – Colectivului anului 2 Biochimie.

Sincere condoleanțe din partea Colectivului Secretariatului Facultății de Psihologie și Științe ale Educației pentru marea pierdere a omului drag și frumos sufletește Mihaela! Drum lin și lumină!

Dragi colege,
Astăzi încă o dată am aflat cât este de fragilă viața!
Mă doare ceva înlăuntrul meu, în dreptul inimii, a sufletului, și trebuie să spun, să strig, să răcnesc.
Mă doare clătinat pierderea colegei noastre, un Om pe care l-am cunoscut ca fiind un suflet minunat, o inimă mare.
Regret că nu am cunoscut-o mai bine…
Regret că începem și noi să ne cernem rând pe rând.
Mă alină un gând, credința că Dumnezeu, Care singur știe inima omului, o să odihneasca sufletul Doamnei Mihaela în loc netulburat de termene, de obligații, de întristare, de durere sau suspin.
O să privească, sunt sigur, la bunătatea ei, la jertfelnicia ei.

Cu durere și lacrimă,
Adrian Cucu
Secretar șef Facultatea de Teologie Ortodoxa

Dragi colege,  Dragi colegi,

Astăzi am primit o veste foarte tristă, de la Facultatea de Biologie. Mihaela Bucșă, colega noastră dragă, în dimineața aceasta a plecat într-o lume mai bună.

Ce pot să spun? Regret nespus și încerc să găsesc cuvintele potrivite să vă scriu. Sper ca familia să găsească puterea de a depăși acest moment extrem de tragic.

Noi o să-i simțim lipsa foarte mult. Pentru colegii care vor dori să-i aducă un ultim omagiu, înca nu avem informații, dar, cred că le puteți obține de la Secretariatul Facultății de Biologie.

„Dumnezeu să o odihnească în pace”.

Mariana Petcu

Secretar șef Universitate

Dragi colege, dragi colegi,
O veste atât de tristă m-a lăsat fără cuvinte, cu un gust amar și o tristețe de nedescris în suflet. Consider că trebuie să avem grijă de noi, de sănătatea noastră, emoțională și trupească pentru că viața este prea scurtă ca să fie irosită.
Drum lin, în lumina, Mihaelei, și fie ca Domnul să îi așeze sufletul lângă cei buni !

Lăcrămioara Nicoleta Leonte
Secretar șef Facultatea de Informatică