Ghid pentru studenți aplicabil pe perioada desfășurării activităților didactice în condițiile pandemiei de COVID – 19

Măsurile sanitare și de protecție recomandate în acest ghid au menirea de a preveni și diminua răspândirea infectării cu SARS-CoV-2 în rândul studenților care frecventează cursurile Facultății de Biologie a Universității “Alexandru Ioan Cuza” din Iași.  Implementarea măsurilor recomandate în acest ghid nu elimină total riscurile de transmitere a virusului SARS-CoV-2.

Pentru diminuarea riscului de infectare, respectarea tuturor normelor prevăzute în prezentul ghid este obligatorie pentru toți studenții. Aceasta presupune atitudine responsabilă din partea tuturor membrilor comunității academice!