Sesiunea științifică a Facultății de Biologie – SSFB 2023

Vă invităm să participați la sesiunea Facultății de Biologie, din zilele de 27-28 octombrie 2023.
Deschiderea va avea loc vineri 27 octombrie 2023, începând cu ora 1000, în Amfiteatrul B2, având în program două prelegeri:

• PHOTOSYNTHESIS UNDER LIGHT STRESS: INSIGHTS INTO MOLECULAR MECHANISMS OF PHOTOPROTECTION THROUGH SPECTROSCOPY AND MICROSCOPY,CEA Researcher Cristian ILIOAIA, Institute for Integrative Biology of the Cell, Gif-sur-Yvette, France;
  • MODELING AND DESIGN OF OLIGOMERIC AMYLOID AGGREGATES, NANOFIBRILS AND NANOPARTICLE PROTEIN CORONAS, Associate Professor Nicolae-Viorel BUCHETE, University College Dublin, National University of Ireland, Dublin.

Programul întreg al sesiunii poate fi consultat accesând link-ul: http://cercetare.bio.uaic.ro/SSFB/2023/program_SSFB_2023.pdf

Comitetul de organizare și Comitetul științific.