Sesiunea de examene septembrie 2023

Conform hotărârii biroului executiv al consiliului de administrație al UAIC nr. 10S din 20.04.2023, în perioada 28 august – 10 septembrie 2023 va avea loc o sesiune de examene destinată studențiilor care au beneficiat de mobilități ERASMUS+ în anul universitar 2022-2023 și studențiilor care din motive medicale întemeiate, nu au putut fianaliza situația școlară la finalul semestrului II, indiferent de anul de studiu.
Studenții vor depune cerere însoțită de documente doveditoare la secretariatul facultății, conform calendarului stabilit de conducerea facultății (se va afișa ulterior).
Prezentarea la examenele din această sesiune se va face cu respectarea regulamentelor în vigoare (un student are dreptul de a participa o singură dată, la una din cele două sesiuni de restanțe iunie sau septembrie).