Completare formular cazare candidați admiși în anul universitar 2022-2023

Acest anunț este valabil pentru candidații declarați admiși, care au confirmat locul la facultatea de Biologie, și care doresc cazare în anul universitar 2022-2023 în unul dintre căminele Universității „Alexandru Ioan Cuza”. Pentru înregistrarea opțiunilor de cazare, candidații sunt rugați să acceseze link-urile de mai jos. Formularul de înregistrare este valabil până la data de 1 Septembrie 2022.

Lista căminelor Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași

Formular cazare candidați admiși

Regulament cazare

Studenţii care solicită cazare în baza unor:

• criterii medicale
  • criterii sociale specifice: student orfan de ambii părinți/ student aflat in plasament familial (bunici, asistent maternal profesionist, alte persoane)/ student aflat in plasament rezidential (case de copii/centre de plasament) / studente-mame cu copii/ student cu părinţi participanţi la Revoluţie / caz fraţi (soră-soră / frate-frate)
  • studenţii familişti
  • alte cazuri specifice

vor completa formularul on-line și vor transmite documentele justificative la adresa de e-mail elena.olaru@uaic.ro până la data de 01 septembrie 2022.