Școala de vară 26 iunie-3 iulie 2022 Universitatea “Adam Mickiewicz” din Poznań (Polonia)

Universitatea “Adam Mickiewicz” din Poznań (Polonia) organizează în perioada 26 iunie – 3 iulie 2022 școala de vară cu titlul “Starea ecologică a lacului Durowskie în timpul măsurilor de restaurare”.

Dacă ești interesat, pregătește-ți dosarul și participă la selecția Erasmus pentru mobilități scurte. Depune documentele la coordonatorul Erasmus al facultății. Astfel, vei primi o bursă pentru acoperirea cheltuielilor.

Documentele necesare la dosarul de candidatură sunt:

• Curriculum Vitae (în limba română și în limba engleză);

• Scrisoare de motivație – maximum 1 pagină (în limba română și în limba engleză);

• Scrisoarea de invitație din partea instituției gazdă unde se va desfășura mobilitatea.

• Atestatul de limbă / foaia matricolă din liceu / certificatul de competențe lingvistice obținut la examenul de Bacalaureat / situația școlară aferentă studiilor universitare la limba străină studiată (va rămâne în copie la dosarul de selecție); Pentru informații suplimentare, poți trimite un email la adresa: mirmag@uaic.ro