motto

Cursuri de scufundari

Staţiunea Biologică Marină "Prof. dr. Ioan Borcea" de la Agigea în colaborare cu instructorul PADI Şerbam Ionescu (#632573), organizează în perioada 24–29 august 2010 un curs de scufundări pentru începători (primul nivel).

Condiţii de participare: Orice persoană interesată de practicarea scufundărilor ştiinţifice (biologie marină, hidrogeologie, speologie, arheologie subacvatică) şi/sau de agrement, cu o stare de sănătate bună şi cu o vârstă minimă de 10 ani.

Taxa de participare la curs este de 1000 RON. În taxa de participare sunt inluse: toate cheltuielile de închiriere a echipamentului de scufundare şi a materialelor educaţionale (suport de curs + DVD), contravaloarea şcolarizării, contravaloarea cazării la staţiune, taxele de acces în bazin, contravaloarea brevetului PADI Open Water Diver. Taxa de participare se va achita până la data de 15 iulie 2010.

Persoana de contact pentru informaţii suplimentare şi pentru înscriere: Instructor PADI Şerbam Ionescu Tel. 0722325135, e-mail: serban@activetraining.ro Conf. dr. Victor Surugiu – Directorul Staţiunii Biologice Marine de la Agigea Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din Iași Facultatea de Biologie B-dul Carol I, nr. 20A, 700507 Iasi, ROMANIA Tel. 0752264949, e-mail: vsurugiu@uaic.ro