Sesiunea Științifică a Facultății de Biologie

Facultatea de Biologie a Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, în parteneriat cu Grădina Botanică „Anastasie Fătu” și Muzeul de Istorie Naturală Iași organizează Sesiunea științifică Tendințe în biologie: de la molecule la sisteme complexe în perioada 28-29 octombrie 2021. Invităm și încurajăm membrii comunității științifice să participe la această manifestare alături de colaboratorii lor pentru a prezenta rezultate ale cercetărilor care să reflecte dimensiunile plurivalente ale biologiei actuale. Sesiunea științifică va fi organizată în condițiile speciale impuse de pandemia COVID-19, în format mixt (on site și on line), cu respectarea prevederilor legale stabilite pentru perioada respectivă.

Așteptăm cu nerăbdare să ne întâlnim în format fizic sau virtual și sperăm că această manifestare științifică va fi un excelent prilej pentru a întări legăturile colegiale și profesionale dintre participanți.